رشته های جدید مرکز زر

هدف از ایجاد و آموزش دوره کاردانی حرفه­ای رشته انبارداری، علمی و رسمی­ کردن فعالیت­های متعددی است که باید توسط یک انباردار انجام پذیرد. با­توجه ­به گسترش روزافزون فعالیت­های صنعتی، خدماتی و بازرگانی در کشور و به­ وجود­ آمدن تنوع در محصولات تولیدی و افزایش حجم کالاها و خدمات به صورت فراگیر، نیاز به انبارکردن کالا و مواد، امری ضروری و غیر­قابل ­اجتناب است و به تبع آن، شغل انبارداری و به­کارگیری افرادی تحت عنوان انباردار جهت حفظ و نگهداری از کالا و مواد انبار شده از اهمیت و ضرورت فراوانی برخوردار می­باشد. همچنین هویت­ بخشیدن به کار تعداد زیادی از افراد که عملاً در شغل پُر­مسئولیت انبارداری فعالیت می­نمایند؛ ولی از داشتن عناوین و مدارک دانشگاهی محروم می­باشند. یکی دیگر از اهداف ایجاد رشته انبارداری جذب به تحصیل عده کثیری از جوانان کشور که باید در آینده عهده­دار مشاغل انبارداری باشند. این مسأله هم از دیدگاه محیط­های کاری و هم از دیدگاه علاقمندان به این شغل از اهمیت زیادی برخوردار است. لازم به ذکر است در بسیاری از سازمان­های صنعتی، بازرگانی، خدماتی و نظامی وجود انباردارهای تحصیل­کرده در رده­های مختلف دانشگاهی و دارنده مدرک دانشگاهی در این زمینه می­تواند از جنبه ­های کیفی و کمی، تأثیر عمیقی بر وضعیت شغل انبارداری و همچنین جایگاه و ارزش این شغل داشته باشد.

همچنین:

هدف از دوره کارشناسی حرفه­ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSC) تربیت افرادی است که بتوانند در کارخانه­ ها و مراکز صنعتی مستقر شده و پس از مطالعه و بررسی مشکلات نسبت به رفع این مشکلات اقدام نماید.

با­توجه­ به اینکه جمعیت زیادی از کشور ما را کارگران تشکیل می­دهند و سلامتی جسمی و روانی این قشر عظیم، وظیفه­ای شرعی است؛ لذا تربیت نیروهایی که بتوانند در جهت بالا بردن سطح سلامت کارگران کارخانه­ها و کارگاه­ها و صنایع و معادن فعالیت نمایند امری ضروری و غیرقابل انکار است. همچنین از عمده دلایل ضروری ایجاد و اجرای این رشته کاهش حوادث و بیماری­ها و بالطبع آن کاهش هزینه، محیط مناسب برای کار و کارگر، سلامت نیروی کار، کاهش آلودگی زیست­محیطی، مدیریت منابع، مدیریت پسماند و جلوگیری از جرایم ارگان­های دولتی ناشی از عدم آگاهی با توجه به اقدامات سازنده صنایع با بهره­گیری از متخصصین و کارشناسان HSC است.

 

[روابط عمومی ]

آخرین خبرها

آرشیو