مراسم تقدیر از اساتید و دانشجویان مدال آور مرکز زر

مراسم تقدیر از اساتید و دانشجویان مدال آور مرکز زر
در این مراسم که همسو با ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و همچنین پاسداشت روز جانباز در سالن کنفرانس مرکز زر برگزار گردید
این مراسم که امروز در سالن کنفرانس مرکز زر برگزار گردید به مناسبت پاسداشت مقام والای شهدا و ایثارگران از دانشجویان و اساتید و ورزشکاران مرکز تقدیر و تشکر گردید.
دکتر اورنگ عیوض زاده رئیس مرکز زر به عنوان اولین سخنران در ابتدا نسبت به فعالیت های یک ساله اخیر مرکز خبر داد و خاطر نشان شد که مرکز زر با پشتوانه عزیمی همچون صنایع گروه صنعتی - پژوهشی زر قصد بر تشکیل مرکز رشد را خواهد داشت تا بر تکیه بر دانش و علوم مهندسی بتواند مرکز زر را به عنوان برترین و مناسب ترین بستر آموزش  عالی در جامعه علمی -کاربردی و همچنین آموزش عالی کشور  برساند.وی افزود که در سال جدید مرکز زر رویدادهای استارتاپی برگزار خواهد نمود و در آخر در خصوص تدوین و تصویب رشته های جدید را خبر داد.
سپس دکتر علیرضا کریمی عضو هیئت مدیره مرکز با اشاره به فعالیت های مهم و اخیر دانشکده از مدیران و کارکنان مرکز تقدیر و تشکر کرد.

 


دیگر سخنران این مراسم مهندس مرتضی سلطانی رئیس هیات مدیره گروه صنعتی -پژوهشی زر بود. وی در راستای «حمایت از کالای ایرانی» اظهار کرد: متاسفانه اعتماد به کالای ایرانی اندکی آسیب دیده که باید این اعتماد را مجدد به کالای تولید داخل برگردانیم و این مهم نیازمند فرهنگسازی، تلاش، بسیج همگانی و توجه به سه اصل کیفیت، قیمت و مشتری مداری است. مرتضی سلطانی بیان کرد: علت اصلی عدم توجه به برخی کالاهای ایرانی ، بی‌اعتمادی است که طی سال‌های اخیر اتفاق افتاده است. وی عنوان کرد: در سال‌های اخیر تولیدکننده‌های ایرانی از استانداردهای جهانی عقب افتاده‌اند که این مشکل ناشی از عدم آموزش مناسب نیروی انسانی، فرآیندهای ضعیف و منسوخ تولید و ماشین آلات ناکارا است. سلطانی گفت: بی‌شک یکی از دغدغه‌های هر کشوری حمایت از تولیدکننده و تولیدات داخلی است اما آن چه مهم است چگونگی و کیفیت این حمایت است. وی اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی بزرگترین و کارسازترین حمایت از استقلال و اقتصاد کشور است. سلطانی یادآور شد: وظیفه رسانه‌ها تبلیغ در زمینه کالاهای ایرانی است و وظیفه دولت تسهیل تولید و حمایت علمی و عملی و آسان‌سازی ساختارهای اداری جهت تولید با کیفیت و قیمت مناسب است. وی ادامه داد: وظیفه مردم خودباوری و آگاهی از ارزشمندی حمایت از کالاهای ایرانی و همت و عزم در خودتحریمی برای خرید کالاهای خارجی به خصوص در مواردی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود. سلطانی افزود: حمایت از کالای ساخت داخل، اشتغال ایرانیان و به ویژه جوانان، ایجاد بستری پایدار برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی و بهبود توزیع درآمد را به دنبال دارد.
در آخر دکتر سیدین اردبیلی عضو هیئت موسس مرکز در واپسین دقایق این مراسم خاطر نشان شد که دانشکده زر با وجود مردانی بزرگ  تاسیس شد و در این مراسم همچنان اقتدار و بزرگی این مجموعه از وجود مردان و زنان آن قابل دیدار است.
در انتها از مدیران گروه مرکز، دانشجویان برتر، مدال آوران ملی پوش و فرزندان شهدا و ایثارگران و همچنین اعضای انجمن علمی مرکز تقدیر و تشکر گردید

آخرین خبرها

آرشیو